Implementacja wstępnej oceny stanu technicznego samochodu osobowego po kolizji i wypadku drogowym

BOGDAN LANDOWSKI, MATEUSZ BEREZA
stan techniczny, kolizja, wypadek drogowy, uszkodzenie pojazdu, likwidacja szkody, pojazd, badania diagnostyczne, oględziny pojazdu

W niniejszym artykule przedstawiono metody służące określeniu stanu technicznego pojazdów po kolizjach i wypadkach drogowych. Dokonano ogólnej analizy metod w oparciu o przyjęte kryteria oceny. Następnie na podstawie analizy dokumentacji fotograficznej opracowano wstępną ocenę stanu technicznego pojazdu Volkswagen Golf V. W dalszej części opracowania przedstawiono wybrane wyniki badań stanowiskowych kolejnego analizowanego pojazdu oraz zaprezentowano metodę jego naprawy.